قالیشویی در سعادت آباد

قالیشویی در سعادت آباد

قالی و قالیشویی

قالی ایران یادگاری گرانبها از اجداد هنرمند ماست.لطافت این هنر و زیبایی نقش و نگار موجود در آن زیباپسندان را ساعت‌ها به تماشای آن مشغول می‌کند. قالی ایرانی ازتارو پود رنج و عشق بافته می‌شود و از این منظر است که دل‌های زیادی را به خود جذب نموده است. در نگهداری این هنر لطیف و زیبا باید با دل و جان کوشید و اجازه نداد غبار بر ان بنشیند اما از گذشت زمان چاره نیست و این دست بافته گرانبها روزی باید تن به اب بسپارد و غبار از خود بزداید.(قالیشویی در سعادت آباد)

اغلب اوقات در چنین زمانی مرد یا زن خانواده کمر همت بسته و فرش را درفضایی باز پهن می‌کنند و با انواع پارو و برس به جان فرش می‌افتند؛غافل از ان‌که با دست خود این بافته عزیز را به سمت نابودی می‌برند.قالیشویی مثل هرکار دیگری روش خاص خودش را دارد. اگر درقدیم شستن فرش به صورت سنتی انجام می‌شد جای نگرانی وجود نداشت.زنان و مردان بسیاری در اغلب شهرها به پیشه قالی بافی مشغول بودند و از سویی نیروی کار زیاد و مواد اولیه ارزان نسبتا باعث می‌شد قالی با قیمت مناسبی به دست خریدار برسد. اما امروزه در نگهداری قالی باید دقت بیشتری داشت.

قالیشویی در سعاد آباد

قالیشویی در سعاد آباد

قالیشویی چگونه باید انجام شود؟

قالیشویی امروزه به دو روش انجام می‌شود. یکی دستی که همان روش سنتی است و دیگری کارخانه ای. در روش کارخانه‌ای ممکن است شستشو باب دل خانم خانه انجام نشود اما در حقیقت فرش سالم‌تر می‌ماند و سال‌های طولانی‌تری به شما خدمت رسانی خواهدکرد.(قالیشویی در سعادت آباد)

اساس شستشو ی قالی در دو روش یکسان است.اما چون در روش کارخانه‌ای اغلب کارها با ماشین انجام می‌شود، سلامت فرش تضمین شده است.

قالی شویی اهورا یک شعبهء قالیشویی در سعادت اباد نیز دارد. روش کار شعبه قالیشویی اهورا در سعادت آباد به صورت زیر است.

پس از تحویل فرش از مشتری و رائه رسید، فرش در مکان مسطحی پهن شده و کاملا جارو کشی می‌شود. اگر فرش دچار پارگی یا پوسیدگی بود،حتما با اجازه صاحب ان رفو می‌شود. رفوگری هنری دیگر است که علاوه بر قالیشویی است.خوشبختانه این شرکت قالیشویی در سعادت اباد هنرمندان رفوگر خوبی دارد که می‌توانند به خوبی هرنوع عیبی را در قالی برطرف کنند.

سپس مواد چسبیده به فرش از ان جدا شده و لکه‌های روی قالی با لکه برهای مناسب پاک می‌شود. بعد از ان امتحان رنگ دهی از فرش به عمل امده و باتوجه به میزان رنگ‌دهی فرش، شوینده مناسب انتخاب شده و فرش با دستگاه‌های مدرش شسته می‌شود.بعد از ان کارکنان شرکت قالیشویی اهورا فرش را به وسیله دستگاه خاصی آبگیری می‌کنند تا خشک شود. سپس ان را در محیطی باز و افتابی پهن کرده و بعد از خشک شدن تحویل صاحب ان می‌دهند.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۷/۰۷/۱۲