55730894 *** 22826169
  • شماره تماس 24 ساعته

    09191585449

  • شماره تماس

    ۸۹۴ ۷۳۰ ۵۵ ۰۲۱

  • تماس با ما
 شستشو قالی

شستشو قالی

شستشو قالی

 

قالی‌های ایرانی علاوه برتزئین خانه یک سرمایه هم به حساب می‌آیند.باید هنگام استفاده از آن‌ها نهایت دقت و مراقبت را به عمل اورید.با این حال گاهی نیاز به شستشواتفاق می‌افتد . راحت‌ترین کار سپردن کار به دست کاردان است. یعنی اگر جای مناسب و به اندازه در منزل ندارید به مورد اعتمادترین قالیشویی نزدیک خود زنگ بزنید و در قبال ارائه رسید آن‌ها را برای شستشو به آن‌‌ها بسپارید.

اما اگربه اندازه کافی در خانه یا پشت بام فضای کافی دارید و می‌خواهید با خیال راحت فرشتان را بشویید آستین بالازده و مشغول شوید.

جاروی دستی خود را بردارید و حسابی گردوغبار و مواد ریز روی  فرشتان را بگیرید. اگر فرشتان سبک است ، ان را بتکانید تا خاک آن گرفته شود. فرش‌های سنگین را روی نرده انداخته و به ارامی تکان دهید. بعضی از خانم‌های خانه‌دار پشت وروی فرش را جارو کشی می‌کنند.

هنگام تکاندن فرش مواد غذایی یا غیر ان را که به سطح فرش چسبیده‌اند ،با ملایمت جدا کنید. طوری که الیاف قالی از آن جدا نشود.

برخی الیاف پشمی طبیعی رنگ پس می‌دهند. برای اطمینان خاطر مقدارکمی اب روی گلی با رنگ‌های مختلف بریزید و پارچه‌ای سفید رنگ را به آرامی روی آن فشار دهید . بعد از چند دقیقه پارچه را بردارید و نگاه کنید. اگر رنگ گرفته بود یعنی فرشتان در جریان شستشو رنگ خواهد داد و باید فقط از آب سرد و صابون مایع که از کمترین مادهء شیمیایی تشکیل شده باشد. اما اگر فرشتان رنگ ثابت است می‌توانید از آب ولرم و پودر لباسشویی استفاده کنید.

فرشتان را هنگام پهن کردن در جهت خواب آن پهن کنید تا در هنگام شستن راحت باشید و الیاف حالت غیر طبیعی به خود نگیرد.با برس‌های نرم پودر یا صابون مایع را در سطح فرش بمالید و فرش را خوب بشویید. اغلب این کف‌ها به سمت ریشه‌های انتهای فرش خواهد رفت. یادتان باشد اگر این ریشه‌ها را در اخر خوب نشویید زرد و بدرنگ خواهند شد. بعد از شستشوی کامل و ابگیری یک سمت قالی آن را برگردانید و سمت دیگر آن را نیز بشویید. دقت کنید از برس ضخیم در پشت فرش استفاده نکنید جون ممکن است تار یا پودها آسیب ببیند.کافی است با دستکش سطح پشت فرش را خوب بشویید. بعد از تمام شدن کار  اگر فرشتان رنگ پس می‌دهد آن را لوله نکنید چون رنگ‌ها با هم قاطی می‌شوند و جلای فرش از بین می‌رود. بگذارید کمی آب فرش برود بعد آن را روی دیواری که اندازه مناسب عرض فرش باشد،پهن کنید. تا خوب هوا بخورد و خشک شود. فرش‌ها اگر خوب خشک نشوند بد بود خواهند شد.پس از خشک شدن دو سمت آن اطمینان حاصل نمایید.با همهء این‌ها اگر کمی رطوبت در فرش باقی ماند حتما روی آن پودرتالک بپاشید و بعد از یک ساعت آن را جارو کنید.

 

شستشو قالی
شستشو قالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ahuracarpet/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552